[O1] Uszczelki przepuszczają wodę

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • trv
    Classic
    • 2010
    • 35

    [O1] Uszczelki przepuszczają wodę

    Jacek Wo., Dzięki za wyjaśnienia. Nie znam niemieckiego i nie czytałem artykułu. ops: Niemniej jednak, może doczytałeś lub się domyślasz dlaczego w przypadku rozmiaru 195/65 Goodyear-a umieszczono dopiero na 3 miejscu, dopiero za Dunlop-em, z którym wygrywa lub remisuje w każdej kategorii. Albo Uniroyal, który jest za Semperit. Pierwszy przekroczył górna granice o 0,2 w kategorii o wadze 10%, zaś drugi o 0,4 w kategorii o wadze (15%).

    Swoje wyliczenia zrobiłem tak z ciekawości, i nie w celu podważania wyników. Chociaż do wszelkich testów prowadzonych również przez niezależne organizacje podchodzę dość sceptycznie i czasami sam zmieniam sposób liczenia uwzględniający moje preferencję. Dla siebie zmieniłem np. wagę dla kilku warunków: na suchym - 20, na mokro -30, na śniegu - 15, na lodzie - 5, hałas -10, paliwożerność - 10 i ścieralność - 10. Dla takich założeń (nie uwzględniając warunku ADAC o której pisał Jacek Wo.) pierwsza trójka w rozmiarze 195/65 wygląda następująco Goodyear, Michelin, Continental.

    Ja i tak wybrałem Uniroyal-e. Dlaczego: miałem w poprzednim aucie letnie i byłem zadowolony (zresztą jak większość użytkowników z opon które mają :diabelski_usmiech ), dobry stosunek cena/jakość.
    Skoda Octavia 1 AGU 1999 r. L&K
  • cycek
    Rider
    • 2009
    • 554

    #2
    [O1] Uszczelki przepuszczają wodę

    Zazwyczaj od dołu. ale od góry też, przy dużym ciśnieniu mycia.
    Gdzie kupic uszczelki?
    Ile kosztuje komplet do kombi+klapa?

    Czy nie warto dołożyć jakiś małych dodatkowych?
    Firma http://www.mikroguma.pl/ robi mnóstwo sampoprzylepnych uszczelek i tak sobie myślę czy nie taniej będzie dokleić dodatkowy pasek po rancie drzwi..
    Ogrodzenia Panelowe

    Komentarz

    • phrix
      L&K
      • 2007
      • 1000
      • Audi
      • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      Może wystraczy sama regulacja drzwi bez wymiany uszczelek. Z tego co pamiętam to nowa na jedne drzwi tył to koszta ca. 110 PLN. Dostępne są mi. tutaj:




      Cycek
      na mój gust to w twoim przypadku problem może być troche inny, mianowicie auto po przejsciach :evil:
      Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

      _

      Komentarz

      • cycek
        Rider
        • 2009
        • 554

        #4
        No ma 9 lat, ale dbam o nią jak mogę.

        Zamieszczone przez phrix
        mianowicie auto po przejsciach
        Nie widziałeś moich uszczelek są już płaskie i wygniecione. Ewentualnie myślałem jeszcze na podłożeniu czegoś pod nie, żeby bardzie wystawał i mocnie stykały się z drzwiami.
        Ogrodzenia Panelowe

        Komentarz

        Pracuję...